Pratik BilgilerSaç Dökülmesini Durduran ve Yeni Saç Çıkaran Tonik Tarifi

Saç Dökülmesini Durduran ve Yeni Saç Çıkaran Tonik Tarifi

Bazen mevsimsel, bazen de genetik veya farklı nedenlerle dönem dönem saç dökülmesiyle karşılaşıyoruz. Saç dökülmesi genelde çok can sıkan bir durum olduğu için de hemen araştırmalara giriyoruz ve bu durumu tersine çevirmek istiyoruz.

Bende böyle bir dönemimde saç dökülmesini durdurmak amacıyla araştırmalar yaparken bir tarife rastladım. Tarifin hazırlaması ve uygulaması çok kolay olduğu için de hemen denemeye karar verdim. Hazırladığım toniği kullanmaya başladım ve yaklaşık 1 hafta içerisinde saç dökülmesi tamamen durdu. Toniği kullanmaya devam ettim ve sonrasında saçlarımın daha güçlü bir yapıya kavuştuğunu gözlemledim ve yeni saç oluşumlarının ortaya çıkmaya başladığını gördüm.

Saç dökülmesi nasıl geçer. Dökülmeyi önleyen bitkilerden lavanta ve ısırgan otu ile saç dökülmesini durdurmak. Yeni saç oluşumunu tetiklemek ve sonucunda daha sağlıklı ve gür saçlara kavuşmak için tonik.
Lavanta ve ısırgan oto ile saç dökülmesini durdurmak

Kısacası ben bu toniğin faydasını gördüm ve sizinle de paylaşmak istedim. Doğal bir yöntem olduğu için ben rahatça kullandım ve hala da kullanmaya devam ediyorum. Toniğin içeriğinde lavanta ve ısırgan otu bulunuyor. Bu iki bitkiyi her aktarda bulabilirsiniz. Öyle çok pahalı şeyler de değiller.

Tavsiye Yazı: Saçlarımdaki aşırı yağlanma problemini nasıl çözdüm?

Saç dökülmesine karşı, dökülmeyi durduran ve yeni saçlar çıkaran tonik nasıl yapılır?

  1. 3 yemek kaşığı kurutulmuş lavanta ve 1 yemek kaşığı kurutulmuş ısırgan otunu bir kaba koyalım.
  2. Üzerine 1,5 su bardağı su ilave edelim, ocağa alıp kaynamaya bırakalım. Kaynamaya başladığı anda ocaktan alalım.
  3. 10 dakika demlenmesi için bırakalım ve sonrasında süzelim.
  4. Eğer bir sprey şişeniz varsa hazırladığınız toniği kullanmakta büyük kolaylık sağlıyor.

Nasıl Kullanıyoruz?

Saç dökülmesine karşı hazırladığımız toniği, saç diplerimize uygulayıp masaj yapıyoruz. Sonrasında saçlarınızı istediğiniz gibi fönleyip dışarı çıkabilirsiniz. Yağ içermediği için durulamaya ihtiyaç duyulmuyor. İlk hafta günlük kullanım yapın, saç dökülmenizdeki azalmayı farkedeceksiniz. Sonraki haftalarda 2 günde 1 kullanabilirsiniz. Belli bir kullanım sonrası saç dökülmenizin durduğunu ve yeni saç oluşumlarının başladığını göreceksiniz.

Tavsiye Yazı: Pirinç suyu ile saç uzatmak

Reklam
Reklam

Rastgele Tarifler

En Yeni Tarifler