Pratik BilgilerPilavlık Pirinç Kullanarak: Saçlarınızı Hızla Uzatıp Gürleştirebilirsiniz

Pilavlık Pirinç Kullanarak: Saçlarınızı Hızla Uzatıp Gürleştirebilirsiniz

Pirinç sadece pilavlarda değil, saç bakımında da çok etkili bir malzeme. Bugün; pirinç kullanarak saçlarımızı nasıl daha sağlıklı bir hale getirebiliriz? Pirinçle saç uzatma ve saç gürleştirme hakkında muhteşem bir tarifimiz var.

Bu tarif sayesinde, saçlarınız 2 kat daha hızlı uzuyor. Ayrıca yıpranmış saç ve saç derisini besleyen bu tarif sayesinde daha canlı ve gür saçlara kavuşuyoruz.

Gelin hiç vakit kaybetmeden bu saç bakım ürününü neyle ve nasıl hazırlayacağımızı öğrenelim. Sonrasında da nasıl kullanmamız gerektiğine bir bakalım.

Pirinçle saç bakım ürünü hazırlamak için gerekli olan malzemeler

  • Yarım çay bardağı pirinç
  • Yarım çay bardağından biraz fazla su
  • Aloe vera bitkisi yaprağı yada aloevera jeli
  • Şampuan

Hazırlanışı

  1. Pirinçlerimizi suyla hafif bir yıkayalım. Sonrasında yıkadığımız pirinçlerin üzerine yarım çay bardağından biraz fazla su ekleyelim. Elimizle biraz karıştıralım.
  2. Bu şekilde pirinçlerimizi suyun içinde yarım saat bekletelim. Her 5-10 dakikada bir pirinçlerimizi karıştıralım.
  3. Bekleme aşamasında; eğer aloe vera bitkisinin yaprağını kullanacaksak, yaprağı soyarak içindeki aloe vera jelini çıkaralım. Kutulu aloe vera jeli kullanacaksak, hazır olduğu için bu aşamayı atlıyoruz.
  4. Bir kabın içerisine; aloe vera yaprağından çıkan jeli (hazır jel kullanacaksak, 1 yemek kaşığı jel) ve pirinçlerimizi süzerek suyunu aktaralım. Pirinç suyu ve aloe vera jeli birbiriyle iyice karışana kadar çırpalım.
  5. Son olarak bu karışımın içine 1 yemek kaşığı şampuan katıyoruz ve yine iyice karıştırarak homojen bir karışım elde ediyoruz.

Kullanımı

Haftada 2 kez, hazırladığımız saç bakım ürünü ile saçlarımızı yıkıyoruz.

Bu şekilde hazırladığımız karışımla, 2 kez saçlarımızı yıkayacak miktarda bir saç bakım ürünü elde ediyoruz. Sizlere önerimiz; bu karışımı ikiye bölmeniz ve 1 bölümünü kullandıktan sonra kalan karışımı buzdolabında saklamanız.

Bu arada; eğer saç dökülmesi probleminiz varsa, saç dökülmesini önleyen tonik tarifi yazımızdaki toniği hazırlayarak saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

Bu saç bakım ürününü kullanmaya başladıktan sonra, saçlarınız canlanacak ve 2 kat daha hızlı uzamaya başlayacak.

Reklam
Reklam

Rastgele Tarifler

En Yeni Tarifler