Pratik BilgilerMantının Yanına Ne Gider?

Mantının Yanına Ne Gider?

Mantı genelde tek başına yenilen bir yemek olsa da bazen şık bir ziyafet sofrasında yanını başka şeylerle tamamlamamız gerekiyor. Böyle durumlarda da kafamızı kurcalayan en büyük soru; mantının yanına ne gider? oluyor. Bugün bu sorunun cevabını sizler için; mantının yanına yakışan tariflerle veriyoruz.

Mantının yanına ne gider? çorbasından, salatasını, ana yemeğine ve tatlısına kadar bu yazımızda bulabilirsiniz. Eğer farklı mantı tariflerine göz atmak isterseniz; mantı tarifleri sayfamıza göz atabilirsiniz.

Mantının yanına hangi çorba gider?

Mantımızı yaptıysak gelin yanına yakışacak çorbalara bir göz atalım.

Mercimek Çorbası

Mercimek çorbası tarifi
Mercimek çorbası

Mercimek çorbası hemen hemen her evde pişen bir çorba. Mantının yanına da en çok yakışan çorbalardan biri. Mantının yanına hangi çorba gider? sorusuna ilk vereceğimiz cevap mercimek çorbasından başka bir çorba olamazdı. Lokantalarda yediğiniz lezzette mercimek çorbası yapmak istiyorsanız; Mercimek çorbası tarifi yazımızı mutlaka inceleyin.

Domates Çorbası

Domates çorbası tarifi
Domates Çorbası

Mantının yanına iyi gider dediğimiz bir diğer çorba da domates çorbası. Hafiften ekşi olan tadıyla mantıların yanına oldukça yakışıyor. Üstelik domates çorbası yapımı da oldukça kolay. Nasıl yapılır öğrenmek için; domates çorbası tarifini inceleyebilirsiniz.

Mantar Çorbası

Mantar Çorbası Tarifi
Mantar Çorbası

Sırada mantar çorbası var. Neredeyse tüm mantıların yanına çok iyi gider dediğimiz bir çorba olan mantar çorbasını sizde mantı olan sofralarınız için yapabilirsiniz. Şöyle güzel bir kremalı mantar çorbası yapmak için; mantar çorbası tarifini mutlaka okuyun.

Mantının yanına hangi yemek gider?

Mantının yanına yemek yakıştırmak genelde çok zordur. Yemeklerin bir çoğu mantılarla uyumsuz oluyor ama sizler için mantının yanına en çok yakışan yemekleri bir araya getiriyoruz.

Karnıyarık

Karnıyarık tarifi
Karnıyarık

Mantımızı yaptık, yanına çorbamızda tamamsa hadi gelin mantının yanına yakışacak bir karnıyarık yapalım. Mantının yanına yakışan sayılı yemeklerden biri olan karnıyarığı hazırlaması da çok kolay… Karnıyarık tarifi yazımızda tüm incelikleriyle nasıl yapılır, öğrenebilirsiniz.

Beykoz Kebabı

Beykoz kebabı tarifi
Beykoz Kebabı

Mantı yanına yakışacak bir yemek arıyorsanız, Beykoz kebabı tam size göre diyebiliriz. Tüm incelikleriyle beykoz kebabının yapımına; Beykoz kebabı tarifi yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Köfte

Köfte nasıl yapılır? tarifi.
Köfte

Mantının yanına karbonhidrat ve protein dengesini ayarlamak için köfte yapabilirsiniz. Mantının yanına ne gider? sorusuna cevap olarak köfteyi de verebiliriz. Anne eli değmiş gibi nefis köfteler yapmak için; köfte tarifi yazımızı inceleyebilirsiniz.

Mantının yanına hangi salata gider?

Gelelim salatalara. Mantının yanına yakışacak, sofralarınıza layık salata önerilerimize hemen başlayalım.

Mor Lahana Salatası

Pratik mor lahana salatası tarifi
Mor lahana salatası

5 dakikada hazırlayabileceğiniz pratik ve lezzetli bir mor lahana salatası ile mantınızın yanına salatanızı hazırlayabilirsiniz. İçerisinde mor lahana, havuç ve dereotu bulunan bu nefis ve sağlıklı salatayı hazırlamak için; mor lahana salatası tarifi yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Meksika Fasulyesi Salatası

Meksika fasulyeli salata
Meksika fasulyesi salatası

Çok lezzetli bir salata olan meksika fasulyesi salatasını yaptığınız mantının yanına sunabilirsiniz. Bu güzel salatanın tarifi için; Meksika fasulyesi salatası yazımızı inceleyebilirsiniz.

Brokoli Salatası

Brokoli salatası
Brokoli Salatası

Birbirinden lezzetli sebzelerle yapabileceğiniz brokoli salatası mantının yanına yakışacak çok sağlıklı ve lezzetli bir salata. En lezzetlisini yapmanız için; brokoli salatası tarifi yazımızı sizin için hazırladık.

Mantının yanına hangi tatlılar yakışır, iyi gider?

Geldik yemeklerin en lezzetli final bölümü olan tatlılara. Mantının yanına en çok yakıştırdığımız tatlılara gelin hep birlikte bakalım.

Hamsiköy Sütlacı

Gerçek Hamsiköy sütlacı tarifi nasıl yapılır?
Hamsiköy Sütlacı

Sütlaç gibi hafif sütlü tatlılar mantının yanına en çok yakışan tatlılar oluyor. Hamsiköy sütlacı da bunlardan birisi. Hamsiköy sütlacının diğer sütlaçlara göre farkı; daha az pirinç kullanılması, daha sıvı kıvamda olması ve tarifte kullanılan bir kaç püf noktası. Eğer bu sütlacı mantınızın yanına tatlı olarak sunmak isterseniz; Hamsiköy sütlacı tarifi yazımızı mutlaka inceleyin.

Kaşık Tatlısı

supangle ve tavuk göğsü tatlısı birleşimi
Kaşık Tatlısı

Gelelim bir diğer hafif tatlımız olan kaşık tatlısına. Kaşık tatlımızın yapımında 2 farklı lezzeti; supangle ve tavuk göğsü tatlısını birleştiriyoruz. Öyle iki tatlı dedim diye de sakın zor bir tatlı sanmayın oldukça pratik oluyor. Yapmak isterseniz; Kaşık tatlısı tarifi yazımızı inceleyebilirsiniz.

Süt Helvası

Bursa süt helvası tarifi
Süt Helvası

Sırada süt helvası var. Sadece 4 malzeme kullanarak Bursa’nın meşhur süt helvasını hazırlayabilirsiniz. Mantının yanına da iyi gider dediğimiz bu tatlının yapımı için; Süt helvası tarifi yazımızdan yararlanabilirsiniz.

Yazımızın sonuna geldik. Umarım mantının yanına ne gider? sorunuzun cevaplarını yeterince verebilmişizdir. Bizi ödüllendirmek isterseniz aşağıda bulunan sosyal paylaşım butonlarıyla yazımızı paylaşabilirsiniz.

Reklam
Reklam

Rastgele Tarifler

En Yeni Tarifler