Pratik BilgilerBiber dolması kaç dakikada pişer?

Biber dolması kaç dakikada pişer?

Ev yemeklerinin en sevilenlerinden biri olan biber dolması kaç dakikada pişer? sorusunun cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz. Nasıl her yiğidin yoğurt yiyişi farklıysa, biber dolmasının yapımı da her ev hanımında farklı şekillerde oluyor. İç malzemesi, kullanılan yağ, baharatlar biber dolmasının lezzetini farklı farklı şekillere getiriyor.

Biber dolmasının pişme süresi yani kaç dakikada pişeceği; dolmaları düşük ateşte mi yoksa orta ateşte mi pişireceğimize ve düdüklü yada normal tencere kullanmamıza göre değişiyor.

Biz düdüklü tencerede biber dolması pişirmenizi pek önermiyoruz çünkü; zaten çok kısa sürede pişen bir yemeğin düdüklüde pişmesi lezzetinden sanki biraz çalıyor gibi geliyor.

Tencerede biber dolması kaç dakikada pişer?

Tenceremize biber dolmalarımızı dizdik, suyunu ayarladık ve geldik pişirme esnasına. Bizim önerimiz düşük ateşte yavaş yavaş pişmelerinden yana. Düşük ateşte biber dolmalarının pişme süresi yaklaşık 30-35 dk sürüyor. Eğer orta ateşte pişirmek istiyorsanız bu süre 20-25 dakikalara kadar düşüyor. Ama tavsiyemiz elbette düşük ateşte pişmesinden yana.

Reklam
Reklam

Rastgele Tarifler

En Yeni Tarifler