Tatlı TarifleriKek TarifleriÇikolata Soslu Üçgen Kek Tarifi

Çikolata Soslu Üçgen Kek Tarifi

Nefis çikolatalı kekler yapalım bugün. Üçgen kek tarifi için; kekimizi düz bir tepsi yada borcama dökerek yapıyoruz. Sonrasında pişirdiğimiz kekten üçgenler keserek porsiyonluk keklerimiz üçgen şeklini veriyoruz.

Üçgen kek yapmak için kullanacağımız malzeme listesine hadi gelin bir göz atalım. Sonrasında da hemen üçgen kek tarifine geçelim.

Üçgen Kek Tarifi malzemeleri

Çikolata Sosu için

  • 1 çay bardağı şeker
  • 2 su bardağı süt
  • 2 yemek kaşığı kakao
  • 1 paket çikolata ( 80gr)

Üçgen kek tarifi yapım aşamaları

1Önce kekimizi hazırlayalım. Kek için yumurta ve şekeri iyice çırpalım. İçerisine önce sıvı malzemeleri daha sonra da kuru malzemeleri eklenip kek karışımımızı hazırlayalım. Karışımı yağlanmış büyük boy dikdörtgen borcama döküp 180 derecelik fırında pişirelim.

2Kekimiz pişerken bizde sosunu hazırlayalım. Çikolata sosu için; çikolata hariç diğer tüm malzemeleri tencereye koyup ocakta kaynatalım. İçerisine bir paket çikolata ilave edip eriyene kadar karıştıralım. Sonrasında ocağımızın altını kapatalım.

3Üçgen kek piştiğinde önce 15 kare olacak şekilde keselim daha sonra her kareden iki üçgen olacak şekilde tekrar keselim. Toplamda 30 adet üçgen kek parçamız olacak. Üçgen keklerin kenarlarını önce soğuyan sosa, sonra hindistan cevizine bulayalım.

Üçgen Kekimiz hazır, Afiyet olsun.

Reklam
Reklam

Rastgele Tarifler

En Yeni Tarifler