Pratik BilgilerEn Güzel Elmalı Kurabiye Şekilleri

En Güzel Elmalı Kurabiye Şekilleri

Elmalı kurabiyeler sanırım en beğenilen ve en çok denenen kurabiye tarifleri arasında. Diğer kurabiyelerden farklı olarak, elmalı kurabiyeler bir çok farklı şekiller verilerek yapılıyor. Böyle olunca da elmalı kurabiye yaparken hangi şekli versek diye kararsız kalıyoruz.

Bu yüzden bugün, en güzel elmalı kurabiye şekillerini sizlerle görsel olarak paylaşmak istiyoruz. Eminim bu elmalı kurabiye şekillerinden birisi karar vermenize yardımcı olacaktır.

Elmalı Kurabiye Şekilleri

Gelin sizler için seçtiğimiz en çok kullanılan ve en güzel elmalı kurabiye şekillerine bakalım.

İlk göreceğimiz elmalı kurabiye şekli; kafes kurabiye şekli olarak adlandırılmış. Yapması en kolay ve bana kalırsa en şık elmalı kurabiye şekillerinden biri.

Elmalı kurabiye şekillerinden kafes kurabiye şekli.

Yine farklı bir elmalı kurabiye şeklini daha hemen aşağıda. Bu kurabiyenin şekli de aynı bir öncekinde olduğu gibi kafes kurabiye şekli olarak geçiyor.

Farklı elmalı kurabiye şekilleri

Şimdi de klasik kurabiye görünüşünde olan ve içinde nefis elmalı harcıyla çok lezzetli bir anne kurabiyesine benzeyen elmalı kurabiyemiz var. Bu kurabiyeleri yaptıktan sonra orta kısmına bir kesik atmanız yeterli.

Normal kurabiye şeklinde elmalı kurabiye şekil

Şimdi de sırada, belkide en çok kullanılan elmalı kurabiye şekli var. Bu şekli eminim bir çoğumuz elmalı kurabiye yapımında kullanmış olmalıyız.

Klasik elmalı kurabiye şekli. Elmalı kurabiye şekil verme.

Gelin şimdi de, şu ana kadar gördüğünüz tüm elmalı kurabiye şekillerinden daha kolay yapılan bir elmalı kurabiye şekline bakalım. Bu şekli vermek için kurabiye hamurunuzdan daireler kesmeniz yeterli. Sonrasında iç harcı koyun ve ikiye katlayın, hepsi bu.

Kolay elmalı kurabiye şekilleri.

Görünüş olarak beni çok etkileyen bir elmalı kurabiye şekline geldi sıra. Eminim hemen altta bulunan resimdeki bu şekli sizde çok beğeneceksiniz. Bence çok şık görünüyor.

Gösterişli elmalı kurabiye şekilleri

Altta bulunan elmalı kurabiyelerin şeklini vermek için, kurabiye hamurunu kare olarak kesmeli ve içine elmalı iç harcından koyduktan sonra rulo yapmalısınız. Son olarak da bu rulonun üzerine bıçakla kesikler atarak biraz büküyoruz.

Elmalı kurabiye şekilleri

Eğer elmalı kurabiyelere şekil vermek sizi zorluyorsa; hemen alttaki resimde göreceğiniz gibi bir limon sıkacağı yardımıyla elmalı kurabiyelere şekil verebilirsiniz.

Elmalı kurabiye şekil verme, kolay şekil nasıl verilir.

Umarım sizin için seçmiş olduğumuz elmalı kurabiye şekilleri hoşunuza gitmiştir. Daha farklı kurabiye şekilleri öğrendikçe buraya ekleyeceğiz.

Reklam
Reklam

Rastgele Tarifler

En Yeni Tarifler