Pratik BilgilerBulgur Pilavı Kaç Dakikada Pişer?

Bulgur Pilavı Kaç Dakikada Pişer?

Bugün yemeklerin yanına çok yakışan bir pilav olan bulgur pilavı hakkında; pişme süresi ile ilgili bize gelen bulgur pilavı kaç dakikada pişer? sorusunu yanıtlıyoruz. Uzun zamandır ev hanımı olan yada mutfakta uzun süreler geçirenler bu sorunun cevabını elbette biliyor olabilir. Fakat biz burada ilk kez bulgur pilavı yapacaklar için pişme süresini veriyoruz.

Bulgur pilavı kaç dk pişer?

Bulgur pilavı eğer tencerede pişirecekseniz; yaklaşık 15-20 dk da pişer. Sonrasında da tencerenin kapağını hiç açmadan 10 dakika kadar demlenmesi beklenir. Burada hemen bir noktaya değinmek istiyorum. Bu süre bulgurunuzun cinsine göre değişiklik gösterir. Bunun için en güzeli; bulgur pilavı pişirirken suyunu koyduktan sonra takip etmeniz ve suyunu çekip göz göz olduğunda ocaktan almanızdır.

Tavsiye yazı: Bulgur pilavı ölçüsü

Bulgur pilavı kaç dakikada pişer?

Tencerede bulgur pilavının pişme süresi; yaklaşık 15-20 dakikadır. Bu süre bulgurunuzun cinsine göre değişiklik gösterebilir. Sonrasında 10 dakika demlenmesi gerekiyor.

Bunun dışında düdüklü tencerede bulgur pilavı kaç dakikada pişer? gibi bir soru geldi. Bence bu kadar kısa sürede pişen bir pilavı düdüklü tencerede pişirmek gerekmiyor. Ama illa ben düdüklüde bugur pilavı pişireceğim diyorsanız; 10-12 dakikada bulgur pilavınız pişer. Ardından yine demlenme süresini beklemeniz gerekiyor.

Reklam
Reklam

Rastgele Tarifler

En Yeni Tarifler