Pratik BilgilerMaydanoz Limon Kürü ile Kilo Kaybını Hızlandırıp Karın Yağlarından Kurtulmak

Maydanoz Limon Kürü ile Kilo Kaybını Hızlandırıp Karın Yağlarından Kurtulmak

Lezzetli ve hazırlaması kolay olan maydanoz limon kürü ile kalori yakabilir ve karın yağlarından kurtulabilirsiniz.

Kilo vermek için hepimizin aklına gelen ilk şey; daha az yemek ve daha çok hareket etmektir. Evet bu gerçekten kilo vermek adına atılması gereken en önemli adımlardan biridir. Fakat bunları yapsak bile, karın bölgesi gibi bazı inatçı yağlardan kurtulmak çok zor oluyor. Maydanoz limon kürü ise, bu inatçı yağlardan kurtulmamız için bizim yardımımıza koşuyor.

Bu yazıda, maydanoz limon kürü ile vücudumuza alacağımız vitamin ve mineralleri, maydanoz limon kürünün kilo vermede bize nasıl yardımcı olacağını ve bu kür nasıl hazırlanır? öğrenebilirsiniz.

Maydanoz limon kürü ile hangi vitamin ve mineraller var? Bu kür ile nasıl kilo veriyoruz?

Maydanoz çok düşük kalorilidir. Bunun yanı sıra maydanozda vücudumuz için çok faydalı vitaminler ve mineraller bulunur. Maydonoz; A, B, C ve K vitaminleri, demir ve potasyum mineralleri gibi birçok temel besin içerir.

Detoksifikasyonu artıran ve kilo kaybını destekleyen klorofil bakımından zengindir. Maydanozdaki enzimler yiyecekleri parçalar ve tükettiğiniz proteinler, yağlar ve karbonhidratlardaki besinlerin ortaya çıkmasını sağlar. Böylece sindirimi iyileştirir ve bu sayede zayıflamada önemli bir rol oynar.

Ayrıca maydanoz, su tutma ve şişkinliği azaltmaya (ödem atımına) yardımcı olur. Maydanozun en güzel özelliklerinden birisi de, ödem atarken vücudumuzdaki potasyumun atılmasını da engelleyen bir diüretik olmasıdır. Maydanoz, diyabetten korunmaya yardımcı olabileceği gibi uzun süreli kilo yönetimine de yardımcı olabilecek kan şekeri seviyelerinin dengelenmesine yardımcı olur. Maydanozdaki lutein ve zeaksantin gibi karotenoidler, kanser riskinde de bir azalma ve daha iyi göz sağlığı ile ilişkilendirilmiştir.

Lütfen bu bilgileri okurken sıkılmayın. Bu bilgileri bilmeniz maydanoz limon kürü uygularken daha istekli olmanızı sağlayacaktır. Şimdi gelelim limona. (Sonrasında tarifimiz var.)

Özellikle kilo verme kürlerinde en çok kullanılan turunçgil limondur. Limon mükemmel bir C vitamini ve folat kaynağıdır. Araştırmalar, limon suyu içmenin metabolizmayı hızlandırdığı ve sizi dinç tutabileceğini göstermiştir. Limon suyunun kalorisi çok düşüktür, ayrıca kalori alımını azaltabilen ve kilo kaybına katkıda bulunabilecek tokluk hissini arttırmaya yardımcı olmaktadır. Şimdi gelelim maydanoz limon kürü tarifine.

Maydanoz limon kürü tarifi nedir? nasıl yapılır? günde kaç kez ve nasıl kullanılmalı?

Yağ yakımını hızlandıran bu kürü hazırlamak için bize çok kısa bir zaman, su, maydanoz ve limon gerekmektedir.

Malzemeler (Tek günlük bir doz için)

 • Bir demet maydanoz veya yaklaşık 60 gram
 • Bir limon
 • Bir bardak su

Gerekli süre: 5 dakika

Maydanoz limon kürü nasıl hazırlanır?

 1. Maydanozu, tercihen bir blender kullanarak küçük parçalar halinde doğrayın.

  Maydanozun saplarını da kullanmayı unutmayın.

 2. Limonu sıkarak suyunu çıkarın.

  1 adet limonun tamamını limon sıkacağı ile sıkın.

 3. Şimdi, her iki malzemeyi de karıştırıcıya koyun.

  Maydanoz ve limon suyunun birbiri ile özdeşleşmesini sağlayın.

 4. Suyu ekleyin ve iyice karıştırın.

  Bu malzemelerin dışında herhangi bir malzeme eklemeyin.

Nasıl kullanılır?

Optimal kilo kaybı için, sabahları aç karnına, uyanır uyanmaz maydanoz limon kürü içilir. Bunu 5 gün boyunca yapmalıyız ve 5 gün tamamlandıktan sonra 10 gün ara vermeniz gerekmektedir. Eğer daha fazla kilo vermek için bu küre devam etmeniz gerekiyorsa 10 günlük aradan sonra devam etmeniz önerilir.

Yasal Uyarı: Maydanoz limon kürü ile ilgili verilen ipuçları ve öneriler de dahil olmak üzere tüm içerik yalnızca genel bilgi amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiye olarak yorumlanmamalıdır. Herhangi bir fitness programına başlamadan veya diyetinizde herhangi bir değişiklik yapmadan önce daima doktorunuza veya diyetisyeninize danışın.

Reklam
Reklam

Rastgele Tarifler

En Yeni Tarifler