Ev Yapımı Limonata Tarifi

0
798
limonata tarifi
Limonata Tarifi Görsel: @yesimingoncasi

Yazın soğuk bir şeyler içmek istediğimizde aklımıza ilk gelen içeceklerden birisi limonata oluyor. Bugün evde kolayca hazırlayabileceğiniz limonata tarifi ile sizlerleyiz. Tarif için @yesimingoncasi’na teşekkür ediyorum. Gelin hemen tarifimize geçelim.

Limonata tarifi malzeme listesi

  • 2 limon
  • 1 portakal
  • 1 su bardağı şeker
  • 3 lt su

Ev yapımı limonata tarifi yapım aşamaları

1Limon ve portakalları dilimleyip 1 gece buzlukta bekletelim. Yapmamıza 30 dk kala çıkaralım biraz çözülsün. Buzlu kalmasın yoksa özü çıkmıyor.


Reklam

2Portakal ve limonların üstüne 1 su bardağı şeker ekleyip, rondodan geçirelim üstüne 1 su bardağı su ekleyip rondoda 1 dk daha geçirelim. Sonrasında hazırladığımız bu karışımın tadına bakarak yavaş yavaş suyumuzu ekleyelim.

Püf noktası: buzluktan biraz erken çıkarmak. Çok buzlu olursa, özü ve suyunu alamazsınız. Eğer limonunuz kalın zarlı ise mutlaka kabuk kısmını elma gibi soyun. Beyaz kalın zarı çöpe atın. Elma kabuğu gibi soyduğunuz limonun dışını ve limonun zarsız olan içini dilimleyip buzluğa atın. Aynı durum portakal içinde geçerli arkadaşlar. Beyaz zar kalın ise acı oluyor. Birde su oranını düşürebilirsiniz. Bazı limonlar ince de olsa suyu az çıkabiliyor. Bu durumda su miktarını 2 lt ye düşürebilirsiniz.

Limonata tarifi bu kadar kolay arkadaşlar, artık kendi evinizde buz gibi limonatalar hazırlayabilirsiniz.

Tavsiye Yazı: Karpuzlu soda tarifi


Reklam


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here