İçecek TarifleriDukan Birası Tarifi? Nasıl Yapılır?

Dukan Birası Tarifi? Nasıl Yapılır?

Diyet yapanların son dönemde elinden düşürmediği içecek olan Dukan birası bizim de dikkatimizi çekti. Sanırım bunda aldığımız kiloların da etkisi oldu 😀 Bu sebeple sizlere, aslında birayla alakası olmayan ama görüntüsü ve rengi nedeniyle Dukan birası denilen içeceği anlatıyoruz. Dukan birası nedir?, nasıl yapılır?, kullananların yorumları neler? hepsini bu yazımızda bulabilirsiniz.

Dukan birası nedir?

Öncelikle yukarıda da yazdığımız gibi Dukan birası adını sadece renginden alıyor. Yani bildiğimiz birayla alakası yok. Ödem atmayı kolaylaştırdığı ve yağ yakımını hızlandırdığı söyleniyor. Yani aslında dukan birası nedir kısaca açıklamak gerekirse; yaptığınız diyete yardımcı bir detoks içeceği de diyebiliriz.

Dukan birası kullananlar yorumları

Diyetine yardımcı olarak dukan birası kullananların yorumları genelde olumlu. Dukan birası ile zayıflayanlar var. Fakat bu tarz şeyleri kullanmadan önce doktorunuza, diyetisyeninize danışmanız gerekiyor. Tansiyon ve şeker hastalarının bu tür detokslardan önce doktorlarına danışması sağlık açısından önemlidir.

Tavsiye Tarif: Saç dökülmesini durduran tonik tarifi

Dukan birası nasıl kullanılır?

Gelin şimdi dukan birası kaç gün kullanılıyor buna bakalım. Dukan birası 15 gün düzenli olarak kullanılıyor. Sonrasında 5 gün ara verilip tekrar 15 gün kullanılıyor. Yani toplam 30 gün kullanılıyor.

Dukan birası nasıl yapılır? tarifi nedir?

Detoks ve zayıflama çayı olarak kullanılan dukan birası tarifi için hangi malzemelere ihtiyacımız var bir bakalım. Hemen ardından da dukan birası nasıl yapılır, yapımına geçelim.

Tavsiye Tarif: Göbek yağlarını eriten içecek tarifi

Dukan birası tarifi malzemeleri

  • 2 tatlı kaşığı ya da 2 poşet yeşil çay
  • 750 ml kaynar su (3,5 su bardağından biraz fazla)
  • yarım limonun suyu
  • 1 şişe maden suyu

Dukan birası tarifi, yapım aşamaları

  1. 750 ml suyu kaynatın ve demleme yapacağınız kaba aktarın.
  2. Yeşil çayı ilave edin ve 15 dk demlenmesini bekleyin.
  3. Demlediğiniz çaya limon suyunu ve maden suyunu ilave edin.
  4. Ilık yada soğuk olarak 1 güne yayarak hazırladığınız dukan birası çayını tüketin.
Reklam
Reklam

Rastgele Tarifler

En Yeni Tarifler