Pratik BilgilerAdaçayı Neden Gece İçilmez?

Adaçayı Neden Gece İçilmez?

Bugün adaçayı ile ilgili en çok merak edilenler arasında olan; adaçayı neden gece içilmez? sorusunu sizler için cevaplıyoruz. Adaçayı diğer adıyla salvia otu çok eski dönemlerden beri bir çok farklı alanda kullanılmıştır. Günümüzde de adaçayı tıpta pek çok hastalığın tedavisinde yardımcı olarak kullanılmaktadır.

Halk arasında adaçayının geceleri içilmemesi gerektiği söylenmektedir. Aslında bu söylemin doğru olduğu adaçayının vücudumuzda yarattığı bir etki nedeniyle çok doğrudur.

Adaçayı Bitkisi
Adaçayı

Adaçayı neden gece içilmez? Gece içilirse ne olur?

Uzmanlar tarafından adaçayının bazı türlerinin tansiyonu yükseltici etkisi, bazılarının ise tansiyon düşürücü etkileri olduğu söyleniyor. Bu nedenle tansiyon hastaları başta olmak üzere, yatmadan önce geceleri adaçayı tüketmenin zararlı olabileceği düşünülmektedir.

Ayrıca adaçayının uyku açıcı olması nedeniyle geceleri içildiğinde uyku bozukluklarına neden olabileceği bilinmektedir. Bu nedenle geceleri adaçayı içilmemesi tavsiye edilmektedir.

Adaçayı neden gece içilmez?

Adaçayının tansiyon üzerindeki etkileri ve uyku açıcı etkileri nedeniyle geceleri yatmadan önce içilmemesi gerekmektedir.

Reklam
Reklam

Rastgele Tarifler

En Yeni Tarifler