Tatlı Tarifleri2 Malzemeli Tatlılar Arasında En Kolayı ve En Lezzetlisi

2 Malzemeli Tatlılar Arasında En Kolayı ve En Lezzetlisi

Bugün 2 malzemeli tatlı yapıyoruz. Evet yanlış duymadınız sadece 2 malzeme kullanarak crunch çikolata lezzetinde bir atıştırmalık tatlı yapıyoruz. Tatlı yaparken malzeme ne kadar az olursa yapımı da o kadar kolay oluyor. 2 malzemeli tatlılar da aynı bu şekilde minimum emek gerektiriyor.

2 malzemeli tatlı tarifinde bulgur ve çikolata kullanıyoruz. Gelin bu iki malzemeyi hangi miktarda kullandığımıza bakalım.

2 malzemeli tatlı malzemeleri

  • 160 gram sütlü çikolata (bitter sevenler bitter çikolata da kullanabilirler)
  • 200 gram kalın bulgur

Nasıl yapılır?

  1. Tatlımızın yapımında öncelikle bulgurumuzu kavurmamız ve bulgur patlağı elde etmemiz gerekiyor. Bunun için tavanın içine bulguru alalım ve kısık ateşte, bulgurları yakmadan karıştırarak kavuralım.
  2. Kavurma aşamasında bulgurun rengi yavaş yavaş değişecek ve kahverengi renge dönüşecek. Bu aşamada bulgurdan bir kaç tane tadarak çıtır çıtır bir yapıda olduğundan emin olalım. Eğer hala sertse biraz daha kavuralım.
  3. Bulgur patlağını elde ettiğimizde tavayı ocaktan alalım. Tavanın içine sütlü çikolatayı parçalayarak atalım. Çikolatayla tüm bulgurların kaplanmasını sağlayalım.
  4. Çikolatayla kapladığımız bulgur patlağı ılıdığında elimizle yuvarlayarak şekil verelim. İsterseniz resimde gördüğünüz gibi antep fıstığı tozuyla da süsleyebilirsiniz.
Reklam
Reklam

Rastgele Tarifler

En Yeni Tarifler