Pratik BilgilerNişasta Yerine Ne Kullanılır? Nişasta Yerine Kullanılabilecek Malzemeler

Nişasta Yerine Ne Kullanılır? Nişasta Yerine Kullanılabilecek Malzemeler

Bugün; tariflerde sıkça kullandığımız bir malzeme olan nişasta yoksa ne yapabiliriz? Nişasta yerine ne kullanılır? sorularının cevaplarını vereceğiz.

Sizin de bildiğiniz gibi, bir çok tarifte nişasta kullanıyoruz. Özellikle muhallebi, kurabiye, krema, baklava tariflerinde en çok kullandığımız malzemelerden biri nişasta oluyor. Peki ya; evde hiç nişasta kalmadıysa, tariflerde nişasta yerine ne kullanılır?, Nişasta yerine hangi malzemeleri kullanabiliriz?

Nişastaya benzedikleri için en çok; nişasta yerine un yada pirinç unu olur mu? sorusunu alıyoruz. Hadi gelin, sizi daha fazla merakta bırakmadan tüm bu soruların cevaplarını verelim. Nişasta yerine ne kullanılır? öğrenelim.

Nişasta yerine ne kullanılır? Nişasta yerine un olur mu?

Nişasta yerine ne kullanılır? Nişasta yerine un kullanılır mı?
Nişasta yerine un kullanılır mı?

Nişasta genellikle yemek ve tatlılarda kıvam vermek amacıyla kullanılmaktadır. Eğer evde nişasta yoksa; nişasta yerine un kullanmak sizin için bir çözüm olacaktır. Yemek ve muhallebi gibi tatlıların yapımlarında, kıvam sağlamak amacıyla, nişasta yerine un kullanabilirsiniz. Peki ya evde un da yoksa? Hadi nişasta yerine kullanabileceğimiz diğer malzemeye geçelim.

Nişasta yerine pirinç unu kullanılır mı?

Nişasta yerine pirinç unu kullanılır mı?
Nişasta yerine pirinç unu kullanılır mı?

Evlerimizde nişasta yokluğunda, eğer elimizde varsa nişasta yerine pirinç unu kullanabiliriz. Pirinç ununu tariflerde aynı nişastaymış gibi kullanabiliriz ve tarifimizin kıvam almasını sağlayabiliriz.

Nişasta yerine kullanılabilecek bir diğer malzeme olan ararot nedir?

Evde nişasta yok sen kalkmışsın ararot diyorsun. Ben daha bunun adını yeni duydum, evde nerden olsun diyorsunuz değil mi? Aslında bana da bu çok saçma geldi ama, nişasta yerine kullanılabilen bir malzeme olduğu için yazmam gerekiyor.

Ararot bir bitkidir ve bu bitkiden çocuk maması, muhallebi gibi gıdaların üretilmesi için nişasta üretilir. Yani ararot aslında zaten bir çeşit nişasta türüdür ve eğer evinizde varsa nişasta yerine kullanılabilir.

Reklam
Reklam

Rastgele Tarifler

En Yeni Tarifler