Pratik BilgilerKestane Nasıl Çizilir?

Kestane Nasıl Çizilir?

Bugün kestane nasıl çizilir öğreniyoruz. Kış ayları gelince kestane kokuları da buram buram gelmeye başladı. Dışarıda satılan kestanelerin ne kadar güzel şekilde kabuklarından ayrıldıklarını görmüş olmalısınız. İsterseniz evde pişirdiğiniz kestanelerinde böyle kolay soyulmalarını sağlayabilirsiniz.

 1. Kestaneleri suda bekletme

  Çizilecek kestaneleri su dolu bir kapta 20-25 dk bekletmeniz, kestanelerin daha kolay çizilmesini sağlayacaktır.Kestane nasıl çizilir; suda bekletme.

 2. Kestane bombeli kısmından çizilir

  Kestanelerin piştiklerinde kolay soyulmaları için; resimde göründüğü gibi bombeli kısımlarından baştan sona çizmeniz gerekir.Kestaneler bombeli kısımlarından çizilir.

 3. Kestaneleri çizerken maket bıçağı kullanın

  Kestaneleri çizerken bıçak yerine maket bıçağı (falçata) kullanmanız işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Maket bıçağının ucunu çok az (2-3 mm) açmanız yeterlidir. Fazla açarak risk oluşturmayın.Kestaneleri çizerken maket bıçağı kullanın

 4. Çizilen kısımların tavada altta kalması gerekir

  Kestaneleri pişirirken; çizdiğimiz kısım öncelikle altta kalmalı ve ilk ısıyı çizilen kısım almalıdır. Böylece kestaneler daha pişerken soyulmaya başlayacaklar. Sonrasında diğer tarafını çevirerek pişirmeyi unutmayın.Çizilen kısımların tavada altta kalması gerekir

Umarım kestane nasıl çizilir konusunda sizlere yardımımız dokunabilmiştir. İsterseniz; kestane nasıl pişirilir? yazımızı da okuyabilirsiniz.

Reklam
Reklam

Rastgele Tarifler

En Yeni Tarifler