Yemek TarifleriEt YemekleriKavurma Yapmadan Önce Bu Tarife Mutlaka Bakmalısınız

Kavurma Yapmadan Önce Bu Tarife Mutlaka Bakmalısınız

Bugün Kurban Bayramının ilk günü. Hepinizin bayramını en içten dileklerimizle kutluyoruz. Mutlu bir bayram geçirmeniz dileğiyle… Kurban bayramında kavurma yapmadan olmaz. Ama kavurma yaparken bazı noktalara da dikkat etmemiz gerekiyor. Yoksa yaptığımız kavurma ya sert oluyor, ya da dağılıyor. O hayal ettiğimiz kavurmayı bir türlü yapamıyoruz.

Bugün sizlere bu nedenle yumuşacık, dağılmayan dana kavurma yapmanın sırlarını veriyoruz. Aslında çok zor bir yemek değil kavurma ama işte ufacık bir püf noktası tadımızın kaçmasına neden oluyor. Bir kere en önemlisi iç yağı kullanmak hanımlar. İç yağı kullanmadan dana kavurma yapılmaz. Çok yavan bir tadı olur. İç yağını yemeseniz bile kavurmanızı yaparken mutlaka kullanın.

Bir diğer önemli nokta ise dana kavurma yaparken türlü türlü baharatlar kullanmak. Dana kavurma yapıyorsanız, ya da farklı bir etten kavurma yapıyorsanız; kullanmanız gereken tuz ve karabiber. Bunun dışında kavurmanız piştikten sonra sevenler kekik ekleyebilir. Ama piştikten sonra buna mutlaka dikkat edin. Gelin diğer püf noktalarına da tarifte bakalım.

Dana kavurma tarifi malzeme listesi

  • 2,5-3 kilo dana eti
  • 300 gr iç yağ
  • Soğan
  • Tuz
  • Karabiber

Dana kavurma yapımı

Mis mutfak
Reklam
Reklam

Rastgele Tarifler

En Yeni Tarifler